#Бабусині_зайці

Загальний опис проекту:

Люди похилого віку, студентки Інститутів третього віку виготовляють зі шкарпеток за визначеною схемою зайців, що мають назву «Бабусині зайці» – м’які іграшки, призначені для дітей, які опинились в стресових ситуаціях, постраждали від насильства, стали свідками травматичної події та просто потребують турботи від надійних турботливих дорослих.

Поліцейські ювенальної превенції, Національної поліції України дарують вухастих захисників дітям задля налагодження контакту, розради та заспокоєння, створення безпечного середовища, а також, щоб показати дитині, що вони не «страшні», готові допомогти, і їм можна довіряти, також, що в громаді є бабусі, які, хоч і дистанційно, передають свою частку любові та підтримки.

Мета проекту:  підтримка зв’язку поколінь – «Обійми турботи від бабусі до дитини». Допомога людям похилого віку, особливо самотнім, жити згідно зі своїм цінностям щодо турботи про інших, бути залученим у корисну соціальну діяльність і відчувати  причетність до добрих справ. Спільний час за виготовленням іграшок з людьми, що мають схожі цінності компенсує можливу соціальну ізольованість і дефіцит близьких стосунків з людьми свого віку, а також дає можливість реалізувати творчі здібності та опанувати нові навички. Головне – це психологічне благополуччя людей похилого віку, що включає в себе задоволення від наповнення життя, отримання позитивного результату своєї діяльності,  переживання життя як повноцінного та значимого.

Довгостроковими планами розвитку проекту є зустрічі бабусь, що шиють зайців, з тими дітками, які їх отримують, та можливість спілкування різних поколінь.

Історія розвитку. Пілотний проект розпочато в березні 2021 в Баришівській ОТГ за підтримки Територіального Центру соціального обслуговування, Центру соціальних служб та служби у справах дітей та сім’ї Баришівської селищної ради, відділу ювенальної превенції Броварського районного управління поліції ГУНП в Київській області.

10 квітня 2021 року підписано меморандум про співпрацю із Українською ОТГ, а 14 травня волонтерами фонду проведено майстер-клас для учнів та викладачів ГО “Університет третього віку” з виготовлення іграшок.

В травні 2022 року підписано меморандум про співпрацю з Управлінням Ювенальної превенції Національної поліції України.

З початком повномасштабної війні вухастики допомагають поліцейським в роботі з дітьми, що постраждали від військових дій, втратили батьків чи пережили окупацію або тими, що тимчасово знаходяться в прихістках, лікарнях або шпиталі. Зайці в світловідбиваючих жилетах допомагають розповідати дітям молодшого віку про правила дорожнього руху, під час зимових блекаутів вони використовувались в пунктах незламності.

З 2022 проект масштабується на інші громади, міста та області України.

22 червня 2022 року була проведена майстерня в м. Луцьк для студенток Університету третього віку і перші 15 зайців передані поліцейськім ювенальної превенції Волинської області.

9 грудня 2022 майстерня була проведена для учасниць з міста Теребовля Тернопільської області.

20 січня 2023 року  –  майстерня в м. Хмельницький для студенток Університету третього віку за підтримки поліцейських ювенальної превенції Хмельницької області.

9 червня 2023 року перша майстерня була проведена для студенток Університету третього віку з міста Баштанка Миколаївської області.

18 травня 2023 року була зроблена спеціальна партія яскравих вухастиків на замовлення групи підрозділу «Білий янгол» Національної поліції України, яка займається евакуаціє дітей з зони бойових дій.

Вже більше 600 зайців виготовили майстрині-волонтерки поважного віку і  передали поліцейським. Зараз зворушливі іграшки, пошиті студентками Інститутів третього віку на службі Ювенальної поліції України в 19 областях та в евакуаційних групах “Білий Янгол”.

Подібна практика Trauma Teddy існує в США та Канаді, Голландії. Частково проекти реалізовані, як соціальні, через благодійні організації.

 

 

400000
44986

Необхідна сума: 400 000грн.

Зібрано: 44 456 грн

Строк дії: безстроковий

Ірина Распопіна

Волонтерка Фонду “Наша Перемога”, координаторка проекту, психологиня.

Ris.ukraine16@gmail.com

 

  • БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «НАША ПЕРЕМОГА»
  • +38 097 3154316
  • +38 050 3790909
  • team@nashaperemoga.com.ua
  • вул. Тимошенка, 7Б, кв. 35, м. Київ, 04212
© 2014- 2024 «Благодійний фонд «Наша перемога» | Користувальницька угода | Політика приватності