#Бабусині_зайці

Загальний опис проекту: мешканці будинків для людей похилого віку, студенти/ки Інститутів третього віку, люди похилого віку виготовляють зі шкарпеток за визначеною схемою зайців, що мають назву «Бабусині зайці» – м’які іграшки, призначені для дітей, які опинились в стресових ситуаціях, постраждали від насильства чи стали свідками травматичної події та просто потребують турботи від надійних турботливих дорослих.

Поліцейські ювенальної превенції, патрульної поліції, Державної служби України з надзвичайних ситуацій дарують вухастих захисників дітяйськім задля налагодження контакту, розради та заспокоєння, створення безпечного середовища, а також, щоб показати дитині, що вони не «страшні», готові допомогти, і їм можна довіряти, також, що в громаді є бабусі, які, хоч і дистанційно, передають свою частку любові та підтримки

Мета проекту: дати можливість людям похилого віку, особливо самотнім, жити згідно зі своїм цінностям щодо турботи про інших, бути залученим у корисну соціальну діяльність і відчувати  причетність до добрих справ, підтримка зв’язку поколінь – «Обійми турботи від бабусі до дитини». Спільний час за виготовленням іграшок з людьми, що мають схожі цінності компенсує можливу соціальну ізольованість і дефіцит близьких стосунків з людьми свого віку, а також дає можливість реалізувати творчі здібності та опанувати нові навички. Головне – це психологічне благополуччя людей похилого віку, що включає в себе задоволення від наповнення життя, отримання позитивного результату своєї діяльності,  переживання життя як повноцінного та значимого.

Довгостроковими планами розвитку проекту є зустрічі бабусь, що шиють зайців, з тими дітками, які їх отримують, та можливість спілкування різних поколінь.

Пілотний проект розпочато в березні 2021 в Баришівській ОТГ за підтримки Територіального Центру соціального обслуговування, Центру соціальних служб та служби у справах дітей та сім’ї Баришівської селищної ради, відділу ювенальної превенції Броварського районного управління поліції ГУНП в Київській області.

10 квітня 2021 року підписано меморандум про співпрацю із Українською ОТГ. 14 травня волонтерами фонду проведено майстер-клас для учнів та викладачів ГО “Університет третього віку” з виготовлення іграшок. 12 іграшкових зайчиків передали представнику центру надання соціальних послуг Української міської ради та працівникам ювенальної превенції Обухівського РУП для встановлення першого контакту з дітками-учасниками чи свідками травматичних ситуацій.

В травні 2022 року підписано меморандум про співпрацю з Управлінням Ювенальної превенції Національної поліції України. Вже 130 зайців вступили до лав поліції. З початком повномасштабної війні вухастики допомагають поліцейським в роботі з дітьми, що постраждали від військових дій, втратили батьків чи пережили окупацію або тими, що тимчасово знаходяться в прихістках, лікарнях або шпиталі.

Подібна практика на державному рівні існує в США та Канаді, Голландії. Частково проекти реалізовані, як соціальні, через благодійні організації.

З 2022 проект масштабується на інші громади, міста та області України.

22 червня 2022 року була проведена майстерня в м. Луцьк для студенток Університету третього віку і перші 15 зайців передані поліцейськім ювенальної превенції Волинської області.

Учасниками можуть бути люди похилого віку, які дізналися про проект через рекламу, соціального працівника, через «сарафанне радіо» і хочуть / можуть виготовляти вироби.

 

 

250000
36030

Необхідна сума для пілотного проекту: 250 000грн.

Зібрано: 36 010 грн

Пілотний проект: січень – грудень 2022 року

Строк дії: безстроковий

Ірина Распопіна

Координаторка проекту, психолог, волонтерка Фонду “Наша Перемога”

Ris.ukraine16@gmail.com

 

  • БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «НАША ПЕРЕМОГА»
  • +38 097 3154316
  • team@nashaperemoga.com.ua
  • вул. Тимошенка, 7Б, кв. 35, м. Київ, 04212
Допомогти

Платіжні методи:
liqpay
mastercard
visa
© 2014-2022 «Благодійний фонд «Наша перемога» | Користувальницька угода | Політика приватності