• +38 067 231-3258

#Бабусині_зайці

Мета проекту: дати можливість людям похилого віку, особливо самотнім, жити згідно зі своїм цінностям щодо турботи про інших, бути залученим у корисну соціальну діяльність і відчувати  причетність до добрих справ, підтримка зв’язку поколінь – «Обійми турботи від бабусі до дитини». Спільний час за виготовленням іграшок з людьми, що мають схожі цінності компенсує можливу соціальну ізольованість і дефіцит близьких стосунків з людьми свого віку, а також дає можливість реалізувати творчі здібності та опанувати нові навички. Головне – це психологічне благополуччя людей похилого віку, що включає в себе задоволення від наповнення життя, отримання позитивного результату своєї діяльності,  переживання життя як повноцінного та значимого.

Довгостроковими планами розвитку проекту є зустрічі бабусь, що шиють зайців, з тими дітками, які їх отримують, та можливість спілкування різних поколінь.

Загальний опис проекту: мешканці будинків для людей похилого віку, студентки Інститутів третього віку, люди похилого віку виготовляють зі шкарпеток за визначеною схемою зайців, що мають назву «Бабусині зайці» – м’які іграшки, призначені для дітей, які опинились в стресових ситуаціях, постраждали від насильства чи стали свідками травматичної події та просто потребують турботи від надійних турботливих дорослих.

Співробітники підрозділів ювенальної превенції поліції України, патрульної поліції, Державної служби України з надзвичайних ситуацій дарують вухастих захисників дітям задля налагодження контакту, розради та заспокоєння, створення безпечного середовища, а також, щоб показати дитині, що вони не «страшні», готові допомогти, і їм можна довіряти, також, що в громаді є бабусі, які, хоч і дистанційно, передають свою частку любові та підтримки. 

Пілотний проект розпочато в березні 2021 в Баришівській ОТГ за підтримки Територіального Центру соціального обслуговування, Центру соціальних служб та служби у справах дітей та сім’ї Баришівської селищної ради, відділу ювенальної превенції Броварського районного управління поліції ГУНП в Київській області.

10 квітня 2021 року підписано меморандум про співпрацю із Українською ОТГ. 14 травня волонтерами фонду проведено майстер-клас для учнів та викладачів ГО “Університет третього віку” з виготовлення іграшок. 12 іграшкових зайчиків передали представнику центру надання соціальних послуг Української міської ради та працівникам ювенальної превенції Обухівського РУП для встановлення першого контакту з дітками-учасниками чи свідками травматичних ситуацій.

Подібна практика на державному рівні існує в США та Канаді, Голландії. Частково проекти реалізовані, як соціальні, через благодійні організації.

Проект масштабується на громаду, область, країну. Учасниками можуть бути самотні літні люди, які дізналися про проект через рекламу, соціального працівника, через «сарафанне радіо» і хочуть / можуть виготовляти вироби.

 

 

250000
36030

Необхідна сума для пілотного проекту: 250 000грн.

Зібрано: 36 010 грн

Пілотний проект: січень – грудень 2022 року

Строк дії: безстроковий

координатор проекту  – Ірина Распопіна,
психолог, волонтер благодійного фонду «Наша Перемога»
raspopina.iryna@gmail.com

 

 

  • БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «НАША ПЕРЕМОГА»
  • +38 067 231-3258
  • team@nashaperemoga.com.ua
  • вул. Тимошенка, 7Б, кв. 35, м. Київ, 04212
Допомогти

Платіжні методи:
liqpay
mastercard
visa
© 2014-2022 «Благодійний фонд «Наша перемога» | Користувальницька угода | Політика приватності